Menu
Sepetiniz

Moral ve Dogma Cilt 1

Moral ve Dogma Cilt 1
Yeni -52 %
Moral ve Dogma Cilt 1
  • Baskı: Mevcut
  • Yazar: Albert Pike
  • ISBN: 978-605-9423-47-2
160,00TL
330,00TL

Okuduğumuz efsanelerin hiçbirinin somut gerçekler olduğunu öğretmiyoruz. Efsaneler bizim için Masonik öğretimi içeren ve kapsayan benzetmeler ve alegorilerdir. İnsan zihninin farklı evrelerini; onun doğayı, Tanrı'yı, evrenin işleyişini, kederin ve kötülüğün varlığına müsaade edilişini kavramak için verdiği çaba ve mücadeleyi temsil ederler. Bize bilgeliği öğretiyorlar ve biz de anlayamadığımız şeyleri izah etmeye çalışmanın aptallığını göstermek için, filozofların, kabalistlerin, mistik ve gnostiklerin tefekkürlerini yeniden üretiyoruz. Herkes, sembollerimizi ve amblemlerimizi gerçeğe, akla ve kendi inancına en uygun bulduğu şekilde uygulamakta özgürdür.

Üstadın kendi İnisiyelerinin eğitimiyle ilgili vazifesi, Tanrı'yı onurlandırmaları, tüm insanları Evrenin Yüce Yaratıcısının eşit derecede sevdiği Kardeşler olarak görmeleri ve emeğiyle topluma ve kendine faydalı olmalarıdır.


Yayınevimiz, Moral ve Dogma eserini 2 cilt halinde satışa sunmuştur. İlk cilt 428 sayfa olup Skoç Riti'nin 1-23 derecelerini kapsamaktadır.

İkinci cilt 550 sayfa olup, geri kalan dereceleri içermektedir.