Menu
Sepetiniz

Tarot - Çağların Bilgelik Anahtarı

Tarot - Çağların Bilgelik Anahtarı
Yeni

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Tarot - Çağların Bilgelik Anahtarı
Baskı:Mevcut
Yazar: Paul Foster Case
ISBN:978-605-9423-57-1
130,00TL

 

Bu, Dr. Paul Foster Case'in klasik eseri Tarot: Çağların Bilgelik Anahtarı kitabının ilk revize edilmiş baskısıdır. Kitap, Macoy Yayınevi tarafından 1947'de ilk kez yayınlandığından bu yana Tarot ve Tarot’un Kabala, Astroloji, Simya ve diğer Hermetik Bilimlerle olan yakın bağlantısıyla ilgili temel eser olarak kabul edilir.

Dr. Case, 1900 yılında henüz 16 yaşındayken Tarot çalışmalarına başlamıştır.

1922 yılında Tarot ve ilgili konular hakkında ders vermeye başlar. ABD ve Kanada’da Altın Şafak Cemiyeti’nin Yüce Lideri görevini üstlenir, daha sonra istifa ederek, 1939 yılında pratik okültizm çalışmalarını yürüteceği Aditum İnşaatçıları’nı (Builders of the Adytum) kurar. Bu cemiyet, kendini Batı gizemlerini yaşatmaya adarken, basit metafizikle başlayarak, Tarot, Kabala, Hayat Ağacı, Gematria, Ses ve Renk, Simya ve Astroloji konularını içeren bir dizi çalışma hazırlar. Tüm bunların sonunda, 1947 yılında, Dr. Case mevcut eseri yayımlar. Bu eser, 45 yılı aşkın bir sürede yaptığı çalışmaların özeti niteliğindedir ve Tarot konusunda kaleme aldığı baş yapıtıdır. Dr. Case’in kaleme aldığı bu kitap, sayıların okült anlamı, Tarot'un yapısı ve 22 Büyük Anahtarın İbrani alfabesi ile ilişkilendirilmesi hakkında şimdiye kadar ortaya çıkmış en iyi izahtır. Ayrıca, Tarot’un çalışma ve kehanet yöntemleriyle ilgili bölümler de içermektedir.

Tarot: Çağların Bilgelik Anahtarı, günümüzde Tarot’u inceleyen eserler arasında halen en popüler olmaya devam etmektedir.