Menu
Sepetiniz

Evren ve Dünyaları

Evren ve Dünyaları

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Evren ve Dünyaları
Baskı:Mevcut
Yazar: Emanuel Swedenborg
ISBN:6059423038
300,00TL

Yazar : Emanuel Swedenborg

Evren ve Dünyaları

Son Yargı Günü

Sayfa Sayısı : 156


Kendi çağının Leonardo da Vinci’si sayılan Swedenborg, İsveç’in dokuz dil bilen önemli bir matematikçisi, din bilimcisi ve filozofudur ama belki de en büyük katkısı, kitaplarıyla ruhsal dünyayı tanıtmasıdır.
1743 yılında, yaşamının ilk bölümünü adadığı bilim alanından mistisizme kayar ve günümüzde hala alanında en etkili eserler arasında sayılan “Cennet ve Cehennem”, “Göğün Gizleri”, “Son Yargı Günü” kitaplarını ve benzeri diğer eserlerini yayınlar.
Swedenborg ile ilgili bir çok gizemli söylenti olmakla beraber, en az iki vaka görgü tanıklarıyla kayıtlara geçirilmiştir. İlki, duru görü ile tanıklık ettiği büyük Stockholm yangınıyla ilgilidir ve bizzat Kant tarafından kaleme alınmıştır:
“Eylül 1757’da, cumartesi günü öğleden sonra saat dörtte İngiltere’den Goteborg’a varır. Burada Mr. William Kasl, evine onu ve daha 15 kişiyi davet etmişti. Akşam altıda, Swedenborg salondan çıktı ve birazdan rengi solmuş ve heyecanlanmış bir şekilde geri döndü. Bize Stockholm-Züdermalm’de korkunç bir yangın çıktığını (Goteborg, Stockholm’dan 50 km mesafededir), yangının hızla yayıldığını, arkadaşlarından birinin küle döndüğünü ve kendi evinin de tehlikede olduğunu söyledi. Saat sekizde tekrar odaya gelerek sevinçle: ‘Tanrı’ya şükür, yangın evimden az uzakta söndürüldü.’ dedi.”
İkinci vaka ise, Rus çarının ölümüyle ilgilidir.
Bu kitapta Swedenborg’un Kıyamet Günü ile ilgili görülerini ve ayrıca ruhlarla sohbetlerine dayandırdığı, Güneş Sistemine dahil gezegenlerin sakinleri, ruhları ve melekleriyle ilgili ilginç bilgiler okuyacaksınız.