Menu
Sepetiniz

Kabala'nın Gizemleri / İki Ahit’in Gizli Anlaşması

Kabala'nın Gizemleri / İki Ahit’in Gizli Anlaşması

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Kabala'nın Gizemleri / İki Ahit’in Gizli Anlaşması
Baskı:Mevcut
Yazar: Eliphas Levi
ISBN:978-605-9423-31-1
130,00TL

Çeviren: Seçil Sert
Sayfa Sayısı: 180
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: 
The Mysteries of the Qabalah


Okültizmle ilgilenen herkesin adını bildiği Eliphas Levi, onun reenkarnasyonu olduğunu iddia eden Aleister Crowley de dâhil olmak üzere kendinden sonra gelen çoğu okültisti etkilemiş olan büyük bir majisyen, kabalist ve tarot bilimcisidir. Eserleri günümüzde bile en çok okunanlar ve gerek kaynak olarak gerekse pratik gayeyle en çok başvurulanlar arasındadır.

Eliphas Levi’nin yaşamı boyunca yayınlamayı hiç düşünmediği ve orjinal elyazmasında gösterişli renklere sahip olan bu metin ilk başta isimsizdi. Değeri 1920’lerde anlaşılmış olan kitapta bir yığın kabalistik kaynak, resim, sembol ve şema ile bunların açıklamaları içeriktir. Kitabın alt başlığı olan “İki Ahit’in Gizli Anlaşması”, Lévi'nin kitabı yazma amacıyla ilgili esasları içermektedir. Hem Hezekiel'in Kehaneti hem de Apokalips ya da Aziz Yuhanna'nın Vahiy Kitabı’nda, vizyonlara ilişkin imgeler çok farklıdır. Bunlar, Lévi'nin özgün tasarımlarıdır ve görülmemiş bir naifliğe sahiptirler.

Maji’yi ve Mesihçilik’i özgün bir şekilde birleştiren Kabala’nın Gizemleri, haklı olarak, Eski ve Yeni Ahit’lerdeki Mesih kehanetlerine ilişkin sistematik öğretinin zirve noktası olarak görülebilir. Bu kitabı okurken sözcüklerin ötesine geçmeli ve Lévi’ye ait güçlü imgelerin, varlığımızın daha derin bir düzeyinde etkili olmasına izin vermeliyiz.

Etiketler: Kabala , Gizem , ahit , mason , tapınak , gülhaç , eliphas , levi